Cannahopper

Cannahopper is een uniek Belgisch kruidenbier met een alcoholpercentage van 6,0%, gebrouwen bij Brouwerij De Meester uit Lendelede sinds 2015. Het flesje hier werd nog gebrouwen door De Vliegende Paard Brouwers uit Beernem. Dit speciaalbier onderscheidt zich door het gebruik van hennep, wat zorgt voor een specifiek aroma en een innovatief smaakprofiel binnen de traditionele Belgische biercultuur.
-- source:

general info
brewery: De Meester
alc. perc.: 6.00
date of first
brew:
March 2019
category: herbal beer
blond

brew info
fermentation type: high
 
bitterness: 24 EBU
OG: 14

storage info
no storage information available.

pouring info
no pouring information available.

ingredients
malt:
Gerstemout
hop:
*
other:
THCvrij hennepzaad
sugar:
*
water:
*
yeast:
*

contributions (recent)
New photos added by user Geeroms Rudi — 29/07 17:22
Created by user Geeroms Rudi — 29/07 17:20

beer comments
Geeroms Rudi
Score:
Comments: Gekocht bij Drankgigant in Dendermonde op 18-06-2026. En in Middelkerke onderworpen aan mijn nieuwsgierige smaakpapillen op 26-07-2026.

Cannahopper; mijn flesje werd nog gebrouwen door De Vliegende Paard Brouwers uit Beernem. Sinds 2025 wordt het gebrouwen bij Brouwerij De Meester uit Lendelede die de receptuur lichtjes aanpaste. Het werd bedacht door Tim Degrande uit Roeselare. Zijn inspiratie vond hij onder andere in een 15de-eeuwse medicijnboek van het Spaans-Italiaans adellijk geslacht Borgia. In 2018 trof hij zijn eerste voorbereidingen en na 6 maand experimenteren kon hij in de zomer van 2019 met de verkoop beginnen. Het werd zo’n succes dat het nu reeds in 40 landen te koop is.

CANNAHOPPER is een helder goudkleurig bier dat een normale hoeveelheid gebroken wit en moussig schuim aanmaakt dat echter slechts zwak aan je bierglas blijft kleven. Het is normaal stabiel en op het eind heb je nog steeds een fijn laagje van een paar mm op je bier staan. Op de bodem van de fles zie je nog een zweem van een gistdepot en in je glas zie je weinig grootte CO2 belletjes omhoog parelen.

HET AROMA:
Zoetje, hopbitter, banaan, granig, mout, florale hop.
DE SMAAK:
Zoetig, wat bitterig, banaan, granig, mout, licht kruidig.
HET MONDGEVOEL:
Medium body en een licht romige textuur. Medium koolzuurgas prikkeling.
DE NASMAAK:
Is wat plakkerig, licht zoetig, klein bittertje, granig, licht kruidig, licht droge tint. Het kruidige, granige en het bittere vloeien lang uit.
HET TOTAALGEVOEL:
Een harmonieus bier.
HET VERDICT:
Een eenvoudig blondje met een lichte kruidige twist, vlot drinkbaar en slechts licht bitter.
In list: tasted beers
last login:
13/08 16:26
created: 29/07 17:23

Did you find a mistake or do you have information you wish to share? Please let us know.